MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356543

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Blomsterstilleben, signerad ´M.B: C´, olja på duk, 55 x 38,5 cm.

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (45 bud)
2294456
10 000
2294457
10 000
2294456
9 600
2294455
9 400
2294450
9 200

Slutpris SEK:
10 000
1 007 EUR, 1 144 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.