MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356542

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Jorden, signerad och daterad ´Märtha Bolin Clason/Jorden 1984´, på baksidan, olja på duk, 101 x 100 cm

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (51 bud)
2292494
12 500
2292486
12 000
2292484
11 500
2292480
11 000
2292473
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 259 EUR, 1 430 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.