MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356528

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Sjömärken, signerad och daterad ´M. B. Clason 1939´, i blyerts, olja på masonit, 24 x 33 cm

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (62 bud)
2292615
35 000
2292612
34 000
2292599
33 000
2292598
32 000
2292588
31 000

Slutpris SEK:
35 000
3 525 EUR, 4 004 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.