MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356526

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988); Ekensbergs park, signerad och daterad ´M. B-Clason 1956´, och signerad, daterad och betitlad på baksidan, olja på duk
45,5 x 38 cm.

UTSTÄLLD:
Eskilstuna, Eskilstuna Konstmuseum, Märtha Bolin-Clason, Tony Emilson, Folke Heybroek, 18 november-2 december 1956, nr. 12 "Ekensbergs park"

HISTORIK:
Ekensbergs säteri är beläget i Överhörna socken utanför Södertälje.

Läs mer

Budhistorik (32 bud)
2294345
10 500
2292658
10 000
2294302
9 800
2292658
9 200
2294167
9 000

Slutpris SEK:
10 500
1 057 EUR, 1 201 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.