MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356517

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Skog i Paris, signerad ´M. Bolin-Clason-24´ och inskriberad ´Skog i Paris´, av konstnären på baksidan, olja på kartong, 26 x 18 cm
Originalram

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (39 bud)
2293365
5 000
2293363
4 800
2293357
4 600
2293356
4 400
2293346
4 200

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.