MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356514

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Bar i Paris, signerad ´Bar i paris målad efter en teckning på början av 20-talet/Märtha Bolin Clason f. (1925-30?)´, på baksidan, olja på pannå, 33 x 23 cm

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (43 bud)
2293050
15 500
2293024
15 000
2293046
14 500
2293024
14 000
2293043
13 500

Slutpris SEK:
15 500
1 561 EUR, 1 773 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.