MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988)

356498

MÄRTHA BOLIN-CLASON (1902 -1988);
Ödehus vid Indalsälven, signerad "M. B: CLASON" samt signerad och betitlad i blyerts på spännramen, olja på duk,
20 x 48 cm.

PROVENIENS:
Gustaf Clason (1935-2005), Konstnärinnans son, därefter privat samling

Läs mer

Budhistorik (11 bud)
2293718
2 400
2293716
2293552
2293708
2293552
1 900

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.