Sigillstampar

356454

SIGILLSTAMPAR, 11 st., 18/1900-tal, mestadels ämbetssigill knutna till Tullverket, största höjd 13 cm
PROVENIENS: Tullverket

Bruksslitage, den större med rester av anilinfärg är extremt skör

Diverse

Monter 5

Sigillstampar

Budhistorik (35 bud)
2286024
6 800
2286021
6 600
2286003
6 400
2286020
6 400
2286003
5 800

Slutpris SEK:
6 800
685 EUR, 778 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.