Unionsflagga

356400

UNIONSFLAGGA, 1800-tal, bomull, tvåtungad med tullverkets emblem, 230x138 cm
PROVENIENS: Tullverket

Slitage, skador, ena tungan saknas

Diverse, Samlarobjekt, Nautica/Technica

Rum 3

Unionsflagga
Budhistorik (16 bud)
2287574
1 900
2287580
1 800
2287574
1 700
2287190
1 600
2285853

Slutpris SEK:
1 900
191 EUR, 217 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.