Skålfat vas skålar porslin Kina

356372

SKÅLFAT, VAS, SKÅL med lock, FAT, 2+1+1, SKÅLAR, 2 st, porslin, Kinas, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått resp emaljfärger, skålfatets diameter ca 21 cm

Smärre skador

Orientaliskt, Porslin

Monter 1

Budhistorik (9 bud)
2283603
2282760
1 900
2278387
1 800
2282759
1 800
2278387
1 700

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.