Ring 18 k guld 1940-tal

356341

RING, 18 k guld, dekor med 3 vita fasettslipade stenar, Guldsmedsbolaget Trege, Svensson & Alexanderson, Göteborg 1948, ringstorlek ca 17,5 mm, vikt ca 6,7 g

Stenar med slitage, en sten skadad, graverat namn på ringens yttre sidor

Guld/Smycken

Ring 18 k guld 1940-tal

Budhistorik (3 bud)

2280169
2279726
650
2279724

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.