Anslagstavla

356312

ANSLAGSTAVLA, 1800-tal, bemålat trä med glasdörr, försedd med texten "Söndags-Wakt Vaktmästare" samt daterad 1842, höjd 74,5, bredd 48 cm
PROVENIENS: Tullverket

Bruksslitage, senar glas

Diverse

Rum 2

Anslagstavla

Budhistorik (42 bud)
2283146
5 200
2282602
5 000
2282602
4 800
2282764
4 600
2282602
4 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.