Böcker om resor bl.a. Afrika

356294

RESOR AFRIKA, SYDAMERIKA MM. Bl.a. Casati, 10 Jahre in Äquatoria...mit Emin-Pascha, I-II 1891, Kandt, Caput Nili I-II, 1919, Alexander von Humboldt's Reise in die Aequinoctil-Gegenden ... I-III, 1862,
även 5 faksimilupplagor från 2000-talet av tyska resor, exempelvis Frobenius, Das sterbende Afrika, Karl von den Steinen, Krämer, Dei Malangane von Tombara.
Delvis samtida band.

Varierande skick, vissa skador och fläckar

Böcker/Kartor, Resor

Rum 3

Böcker om resor bl.a. Afrika

Budhistorik (26 bud)
2287334
3 400
2287332
3 200
2287324
2287323
2 800
2287315
2 600

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.