Lyktor

356247

PREJLYKTOR, 3 st, tidigt 1900-tal, bemålad plåt, färgat glas, höjd ca 33-34 cm
PROVENIENS: Tullverket

Slitage, färgbortfall

Belysning, Bordslampor, Nautica/Technica

Rum 16

Lyktor

Budhistorik (20 bud)
2284233
2284208
2284232
2284208
2284231
950

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.