Skrivbord

356232

SA KJELLGREN, skrivbord, 1920/30-tal, empirestil, mahogny med mässingsbeslag och skinnklädd skiva, ena sidan med lådhurts, höjd 79, 84x150 cm, nycklar medföljer
PROVENIENS: Tullverket

Visst slitage, skivans skinnbeklädnad med omfattande skador och fläckar

Rum 2

Skrivbord

Budhistorik (14 bud)
2284454
4 400
2284407
4 200
2281995
2282646
2281995
3 800

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.