Lyktor

356225

LYKTOR, 2 st, metall och trä, 1800-tal, för stearinljus, totalhöjd ca 32 resp 23 cm LYKTA, metall, 1900-tal, totalhöjd ca 22 cn
PROVENIENS: Tullverket

Slitage, skador

Belysning, Bordslampor, Allmoge

Monter 1

Lyktor

Budhistorik (16 bud)
2283984
1 400
2283934
1 300
2283934
2283874
2283874
850

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.