Våg

356181

VÅG, mässing, tidigt 1900-tal, fodral i mahogny, totalhöjd inkl. fodral ca 34 cm
ÖVRIGT: Sannolikt urpsrungligen från Gävle Tullkammare
PROVENIENS: Tullverket

Diverse, Nautica/Technica

Rum 2

Våg

Budhistorik (9 bud)
2284831
2284332
750
2272585
700
2284330
650
2272585
600

Slutpris SEK:
81 EUR, 92 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.