Alberto Contreras

356051

ALBERTO CONTRERAS (USA, född1933): "No 5", signerad och daterad Contreras No 5 1967 a tergo, olja på duk, ca 35x35 cm;
påskrift på dukkant på baksidan: deponerad på moderna musset.

Smärre ytslitage

Monter 29

Alberto Contreras

Budhistorik (23 bud)
2281806
9 200
2281812
9 000
2281806
8 800
2281805
8 600
2281792
8 400

Slutpris SEK:
9 200
926 EUR, 1 052 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.