Bötesbössa

356049

BOTBÖSSA, järn, 1800-tal, längd ca 24 cm
PROVENIENS: Tullverket

Slitage, skador, nyckel saknas

Diverse

Monter 1

Bötesbössa

Budhistorik (4 bud)

2284336
450
2284025
2284025
2277093

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.