Fat Kina

356016

GALLERFAT, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger med motiv av blomsterkorg, bröttet med genombruten flätad dekor, ca 25 x 27,5 cm

Smärre nagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 29

Fat Kina

Budhistorik (9 bud)
2278998
950
2278384
900
2278997
900
2278384
850
2268785

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.