Lyktor

355997

LYKTOR, 1 par, tidigt 1900-tal, lackerad metall samt glas, för hörnmontage, senare omgjorda för ljus, höjd 63, 21x33 cm
PROVENIENS: Tullverket

Bruksslitage, ett löst glas medföljer

Belysning, Vägglampor

Rum 2

Lyktor

Budhistorik (19 bud)
2283244
1 400
2283712
1 400
2283244
1 300
2283711
2283244

Slutpris SEK:
1 400
141 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.