Prejningslyktor

355993

PREJNINGSLYKTOR, 3 st, tidigt 1900-tal, bl.a. tillverkade vid JC Larsen, lackerad plåt samt färgat glas, höjd 32, 14x14 cm
PROVENIENS: Tullverket

Slitage, skador, en lykta saknar ett glas

Diverse

Rum 2

Prejningslyktor

Budhistorik (7 bud)
2284733
600
2284732
550
2284236
500
2283989
450
2284235

Slutpris SEK:
600
60 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.