Prejningslyktor

355990

PREJNINGSLYKTOR, 2 st, tidigt 1900-tal, tillverkade vid JC Larsen, lackerad plåt samt färgat glas, höjd 32, 14x14 cm
PROVENIENS: Tullverket

Bruksslitage, färgbortfall

Diverse

Rum 3

Prejningslyktor

Budhistorik (10 bud)
2284218
750
2279434
700
2284217
650
2279434
600
2284216
550

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.