Lanterna

355985

LANTERNA, tidigt 1900-tal, i förtennad koppar och glas, höjd 40 cm
PROVENIENS: Tullverket

Bruksslitage, färgbortfall

Diverse, Nautica/Technica

Rum 2

Lanterna

Budhistorik (19 bud)
2283704
1 700
2283699
1 600
2283693
2283696
1 400
2283693

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.