Lennart Nilsson, Cellens inre - ur Människans inre

355919

LENNART NILSSON (född 1922): Cellens inre, ur "Människans inre", kopierad och i efterhand färglagd av Gillis Häägg, monogramsignerad GH samt stämpel på baksidan "PRINTED ON ILFOCHROME CLASSIC BY HÄÄGG FALKENBERG SWEDEN", färgfotografi, svepelektronmikroskopisk bild, bildmått ca 24x19,5 cm

Ytrepor, märke

Konst, Fotografi

Budhistorik (3 bud)

2269565
2267639
2267628

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.