Lennart Nilsson, Makrofager - ur "Människans inre"

355910

LENNART NILSSON (född 1922): Makrofager - ur "Människans inre", kopierad och i efterhand färglagd av Gillis Häägg, monogramsignerad GH samt stämpel på baksidan "PRINTED ON ILFOCHROME CLASSIC BY HÄÄGG FALKENBERG SWEDEN", färgfotografi, svepelektronmikroskopisk bild, bildmått ca 18x24 cm

Smärre ytrepor, i passepartout

Konst, Fotografi

Lennart Nilsson, Makrofager - ur

Budhistorik (6 bud)
2281747
2281745
900
2281743
850
2281703
2280868

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.