Lennart Nilsson, Blodkoagulation

355909

LENNART NILSSON (född 1922): Blodkoagulation, ur "Människans inre", kopierad och i efterhand färglagd av Gillis Häägg, monogramsignerad GH samt stämpel på baksidan "PRINTED ON ILFOCHROME CLASSIC BY HÄÄGG FALKENBERG SWEDEN", färgfotografi, svepelektronmikroskopisk bild, 18x24 cm

Smärre ytrepor, i passepartout

Konst, Fotografi

Budhistorik (5 bud)
2281873
1 300
2281120
2281872
2281120
2269558

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.