Lennart Nilsson, Makrofager - ur "Människans inre"

355908

LENNART NILSSON (född 1922): Makrofager, ur "Människans inre", kopierad och i efterhand färglagd av Gillis Häägg, monogramsignerad GH samt stämpel på baksidan "PRINTED ON ILFOCHROME CLASSIC BY HÄÄGG FALKENBERG SWEDEN", färgfotografi, svepelektronmikroskopisk bild, 23,5x19,5 cm

Smärre ytrepor, i passepartout

Konst, Fotografi

Lennart Nilsson, Makrofager - ur

Budhistorik (10 bud)
2282408
2282402
950
2282398
900
2282395
850
2282391

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.