Lennart Nilsson, Makrofager - ur "Människans inre"

355907

LENNART NILSSON (född 1922): Makrofager, ur "Människans inre", kopierad och i efterhand färglagd av Gillis Hääg, monogramsignerad GH samt stämpel på baksidan "PRINTED ON ILFOCHROME CLASSIC BY HÄÄGG FALKENBERG SWEDEN", färgfotografi, svepelektronmikroskopisk bild, 23,5x19,5 cm

Smärre ytrepor, i passepartout

Konst, Fotografi

Lennart Nilsson, Makrofager - ur

Budhistorik (5 bud)
2282330
1 300
2281930
2282012
2281930
2269574
550

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.