Golvur 1800-tal

355867

GOLVUR, 1800-tal, urtavlan märkt AAS Mora, bemålat med förgyllda lister, märkt med årtalet 1807, höjd ca 194 cm, lod medföljer

Pendel o nyckel saknas, senare bemålat, färgbortfall

Klockor/Ur

Rum 21

Golvur 1800-tal

Budhistorik (4 bud)

2273382
450
2278650
2273382
2273184

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.