Rullklaffsekretär England

355866

RULLKLAFFSEKRETÄR, England, 1900-talets början, fanérad i mahogny, beslag o fothylsor i mässing, dekor av intarsia, läderklädd skrivskiva, höjd ca 108, 74x50

Hyllplan saknas, en dragknopp saknas, skrivskiva med spricka, spegelns foliering med skador, smärre ytskador o sprickor

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Rum 6

Rullklaffsekretär England

Budhistorik (9 bud)
2282706
1 600
2282705
2282704
1 400
2282703
1 300
2282702

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.