Botbössa

355799

BOTBÖSSA, järn, reliefdekor med stjärnor och blommor, daterad 1819, märkt B.S. 2 hänglås, bössans höjd ca 30, total höjd 46 cm
PROVENIENS: Tullverket

Nycklar saknas

Diverse

Rum 2

Botbössa

Budhistorik (21 bud)
2283147
4 600
2282777
4 400
2276801
4 200
2276786
2276786
3 800

Slutpris SEK:
4 600
463 EUR, 526 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.