Ljukrona oscariansk

355765

LJUSKRONA, 1900-talets början, oscariansk, för 6 ljus, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 66, diameter 48 cm

Ngn enstaka prisma saknas

Belysning, Ljuskronor

Rum 1

Ljukrona oscariansk
Budhistorik (12 bud)
2266085
5 000
2276124
4 800
2266085
4 600
2274884
4 400
2266085
3 200

Slutpris SEK:
5 000
504 EUR, 572 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.