Takfotogenlampa 1800-tal

355723

TAKFOTOGENLAMPA, 1800-talets slut, sannolikt Rörstrand, majolika, för 9 ljus, förgylld delvis genombruten stomme, höj- och sänkbar, diameter ca 65, höjd ca 120-140 cm

Belysning, Taklampor

Rum 16

Takfotogenlampa 1800-tal

Budhistorik (8 bud)
2280159
3 200
2278464
2278464
2278017
2267169
1 900

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.