Lanterna

355692

LANTERNA, 1900-talets första hälft, märkt Masthead, utförd i glas, koppar och med fäste i järn baktill, höjd ca 38 cm, bredd 34 cm, djup med fäste 48 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage.

Nautica/Technica

Rum 7

Lanterna

Budhistorik (15 bud)
2278771
900
2278482
850
2278767
850
2278482
2278765
750

Slutpris SEK:
900
91 EUR, 103 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.