Våg i mässing

355685

BALANSVÅG, mässing, 1900-talets första hälft, Tyskland, fodral i mahogny samt med stenskiva, skyltmärkt Paul Bunge Fabrik Wissenschaftl. Waagen Hamburg, delvis med utanpåliggande mekanik, totalhöjd ink fodral ca 41 cm
PROVENIENS: Tullverket

Diverse, Nautica/Technica

Rum 2

Våg i mässing

Budhistorik (31 bud)
2284807
3 200
2284804
2284801
2 800
2284799
2 600
2284800
2 600

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.