Våg i mässing

355683

BALANSVÅG, mässing, 1900-talets förta hälft, Tyskland, fodral i mahogny samt med stenskiva, skyltmärkt Paul Bunge Fabrik Wissenschaftl. Waagen Hamburg, delvis med utanpåliggande mekanik, totalhöjd ink fodral ca 41 cm
PROVENIENS: Tullverket

Diverse, Nautica/Technica

Rum 2

Våg i mässing

Budhistorik (21 bud)
2284527
1 700
2284522
1 600
2284518
2284515
1 400
2284512
1 300

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.