Meissen figuriner

355660

MEISSEN, figuriner, 4+3 st, porslin, handmålade, varav 4 st 1800-talets andra hälft, höjd 6-12 cm

Omfattande skador och lagningar, dekordelar saknas

Keramik/Porslin

Monter 27

Meissen figuriner

Budhistorik (33 bud)
2279485
11 000
2279137
10 500
2279481
10 500
2279137
8 600
2278896
8 400

Slutpris SEK:
11 000
1 108 EUR, 1 258 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.