Matservis Meissen

355653

MEISSEN, matservis, 54 dlr, bestående av: 5+3+2 mattallrikar, 5 djupa, 7 förrättstallrikar, 10+7 assietter, 2+2 skålar, 2 såsskålar, 3 uppläggningsfat, 4 salladierer, 2 äggkoppar

Enstaka nagg, delvis sliten förgyllning

Keramik/Porslin

Monter 30

Matservis Meissen

Budhistorik (4 bud)

2278911
6 200
2278396
2276334
2276333

Slutpris SEK:
6 200
624 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.