Tallrik fajans Marieberg

355587

TALLRIK, fajans, Rörstrand, daterad 10 oktober 1758, dekor i spegeln i form av blomster, diameter ca 25 cm

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Nagg

Keramik/Porslin

Tallrik fajans Marieberg

Budhistorik (59 bud)
2294902
16 000
2294920
16 000
2294902
15 500
2294913
15 000
2294902
14 500

Slutpris SEK:
16 000
1 611 EUR, 1 830 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.