Reseikoner

355553

RESEIKONER, 1800-talets andra hälft, Ryssland, brons, varav en triptyk respektive en med dekor med emalj, kyrillisk text, ca 10,5x30 respektive ca 14,5x12 cm

Slitage, emalj med smärre skador/bortfall

Etnografica

Monter 23

Reseikoner

Budhistorik (17 bud)
2276025
2274983
1 400
2276024
1 300
2274983
2269532

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.