Skrivpulpet sengustaviansk

355532

SKRIVPULPET, sengustaviansk, 1700-talets senare del, bemålad i mörkgrönt och svart, bladstavsdekor, kannelerade ben, 2 skrivytor med underliggande inredning i form av fack, höjd ca 92, 110 x 123 cm
PROVENIENS: Tullverket

Slitage, senare bemålat, en sida saknar lås

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att avhämta vid Utlämningen

Rum 2

Skrivpulpet sengustaviansk

Budhistorik (27 bud)
2284205
6 200
2284207
6 000
2284205
5 800
2284204
5 600
2284200
5 400

Slutpris SEK:
6 200
624 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.