Xylografen Kalle Andersson oljemålning

355514

XYLOGRAFEN KALLE ANDERSSON (1853-1942): Kvinna, signerad och daterad Kalle Andersson Grisslehamn 1936, olja på duk, 67x65 cm.

Mindre gammal lagning

Konst, Modernt måleri, Nutida, Måleri

Rum 9

Budhistorik (21 bud)
2278083
6 400
2278080
6 200
2278075
6 000
2278079
5 800
2278075
5 600

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.