Soffa salongsbord och stol

355507

SOFFA, SALONGSBORD, STOL, empirestil, 1900-talets början, fanérade i mahogny, beslag och fothylsor i mässing, märkta S.A. Kjellgren (?) Snickeri och Möbler Stockholm, bordets höjd 79, diameter ca 81 cm soffans längd 173 cm
PROVENIENS: Tullverket

Slitage, stolen med omfattande skador, bordet med fläckar

Möbler, Övriga möbler

Rum 2

Soffa salongsbord och stol

Budhistorik (15 bud)
2283361
2283353
2283360
2283353
1 700
2281838
1 600

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.