Karmstolar i empirestil

355503

KARMSTOLAR, 1 par, empirestil, 1900-talets början, fanerade i mahogny, dekor i mässing av egyptiserande byster, fothylsor i mässing, märkta S.A. Kjellgren (?) Snickeri och Möbler Stockholm, sitthöjd ca 43 cm
PROVENIENS: Tullverket

Ytskador

Rum 2

Karmstolar i empirestil

Budhistorik (25 bud)
2283662
5 200
2283660
5 000
2283659
4 800
2283657
4 600
2283652
4 400

Slutpris SEK:
5 200
524 EUR, 595 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.