Volymmått

355479

MÅTTSATS, 6 dlr, trä, 1800-tal, volymmått, 0,5-50 liter, den största med handtag i järn, största måttets höjd ca 39, 41,5-41 cm, minstas höjd 10, 12 x 11,5 cm
PROVENIENS: Tullverket

Slitage

Diverse

Rum 2

Volymmått

Budhistorik (32 bud)
2283850
3 800
2283847
3 600
2283849
3 600
2283847
3 400
2283845
3 200

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.