Kassakista

355425

KASSAKISTA, metall, 1800-tal, bemålad i svart och grönt, höjd ca 50, 60 x 45 cm
ÖVRIGT: Bihängande lapp märkt Visby
PROVENIENS: Tullverket

Slitage, nyckel saknas

Möbler, Diverse

Rum 2

Kassakista

Budhistorik (32 bud)
2285184
7 800
2285005
7 600
2285180
7 400
2285005
7 000
2284937
6 800

Slutpris SEK:
7 800
785 EUR, 892 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.