Carl Larsson etsning

355379

CARL LARSSON (1853-1919): Lektyr, 1916, signerad CL, etsning, 19,5x14,5; état II, Hjert & Hjert 106, etsningen trycktes i 165 signerade exemplar samt i 500 osignerade (som denna) exemplar för Föreningen för grafisk konst

Fack 31

Carl Larsson etsning
Budhistorik (3 bud)

2263630
2263627
2262213

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.