Skrivpulpet

355365

SKRIVPULPET, omkring 1900, med sorteringsfack, svartmålad skiva med lucka, låda i sarg, imitationsmålad, totalhöjd ca 155, 106 x 68 cm
PROVENIENS: Tullverket

Slitage, färgbortfall och repor

Skrivpulpet

Budhistorik (13 bud)
2281051
2 400
2283994
2281051
1 600
2282645
2281051
1 400

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.