Praktskål

355355

PRAKTSKÅL, förgyllt silver, importstämplar, skålen bärs upp av psykopomper, locket krönt av örn, höjd inkl. lock 24 cm, vikt ca 490 g

Förgyllning med slitage

Silver

Praktskål

Budhistorik (33 bud)
2277569
7 600
2277574
7 400
2277569
7 200
2277568
7 000
2277565
6 800

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.